Jak jsem vyhrála peníze.

2. června 2016 v 22:50 | Baruš |  ..my craps..
Tak a jestli se tohle opět posere, tak blog sabotuju tak na rok!
Abyste chápali, tak mě dnes osvítil duch svatý a rozhodla jsem se napsat článek o tom, co se za poslední dobu dělo, a až jsem to měla skoro napsaný a chybělo mi dopsat pár slov, tak se mi podařilo celý to okno s rozepsaným článkem zavřít, takže jsem kvůli tomu celej den nasraná a musím to psát teď znova. :D
ještě nevím, jestli to dopíšu.. :D
takže, abych začala tím, čím jsem začala v mém prvním pokusu o článek, tak minulý čtvrtek jsem byla s mamkou v trafice, my v té trafice strávíme pár minut každý den, protože asi 112m od baráku máme jak kdyby takové menší obchodní centrum, není to úplně oc ale je to spíš jak takový nevím co, no prostě když něco potřebuješ tak to tam většinou seženeš :D a je tam i albert, kde teda chodíme skoro denně nakupovat. a já jsem si v té trafice v ten čtvrtek řekla, že si koupím los za 50 korun, tak jsem si ho koupila a pak jsme šly s mamkou nakoupit a já jsem ještě nadávala, že mě ho nenechala si vybrat sama, ale rozhodla jsem se, že za ní nepůjdu jí to říct a vybrat si, protože ona nás už zná, a s mamkou si dokonce tyká, ale rozhodla jsem se že si nechám ten, co mi vybrala ona. Přišly jsme domů a já jsem ten los setřela, a vyhrála jsem 150 korun, což je nějakých 5 euro, což je nějakých 65 dinárů, což je nějakých 43 tuniských balených vod. Maj to tam drahý :D no to je jedno, to jsme odbočili.
a mamka mi teda říká, ať si to jdu nechat proplatit, ale mě se tam nechtělo, protože přece jen těch 112m je docela štreka a to se mi tam prostě jít nechtělo.
ano ironie bičis. teda to že se mi tam nechtělo ironie není. :D:D to se mi tam fakt nechtělo :D
Nu, los jsem odložila někam do pokoje, kde se to ztratí a jely jsme na nádraží pro Alex, která měla přijet ve čtvrtek, v pátek jsme měli odjíždět do Orlických hor, ovšem z toho sešlo, takže alex dojela ve čtvrtek a byly jsme u nás. V sobotu jsme byly na filmu How to stay single, kterej můžu rozhodně doporučit, takže až třeba bude někde ke stažení tak si ho určitě musíte stáhnout! Je to super oddechová komedie, jako na depku určitě perfektní lék. :)
Jinak to byl upřímně docela víkend takovej..no jako ráda jsem ju viděla všechno, ale byla jsem taková i nachlazená a všechno takže to nebylo tak jak je to vždycky. Jo a teď jsem si vzpomněla, že jsem vám zapomněla říct o mojí praxi !!!! :D
takže ve dnech 16.5. - 27.5. 2016, jsem byla na praxi na ministerstvu obrany. tedy lépe řečeno na Agentuře ministerstva obrany, nebo něco takovýho. :D asi by si každý normální člověk představoval nějakou honosnou budovu se sexy vojákama v uniformě se samopalama za zádama, ale takový štěstí jsem fakt neměla.
moje praxe se konala v polorozpadlý budově, která se zabývá spravováním nemovitého majetku, ovšem tahle skutečnost na baráku fakt není vůbec vidět, musí se tam všude svítit, protože při zhasínání a rozsvěcování světla by to vyhodilo jističe na celym patře a ještě by se muselo další hodinu čekat, než jističe vychladnou, aby se mohla elektřina znovu nahodit.
takže fakt pecka, celý to tam bylo jakýsi divný, první tejden jsem dostala štosy papírů, který jsem měla připravit k archivaci.
abyste z toho článku taky něco měli a rozuměli tomu, co jsem dělala, tak vám napíšu část svý zprávy z praxe.takže přesně vám ted cituji :D : ,,To znamená seřadit spis chronologicky, prověřit obsah spisu, vytvoření košilky spisu a připravení pro předání na pracoviště ochrany informací,které dále zabezpečuje archivaci spisu."
asi jste to stejně nepochopili. :D prostě jsem jednoduše dostala tisíce papírů a ty jsem musela nějak se jima přelouskat, spočítat, a zařadit a tak podobně, no byla to taková sranda a tak mě to bavilo, že jsem si po třech hodinách práce spojila židle a na nich si na chvilku zdřímla.
Další týden už byl o něco lepší, do komatu už jsem upadala jen tak napůl, ale byla to lepší práce a hlavně mezi víc lidma. Dělala jsem evidenci žádostí na ochraně územních zájmů, abych to zase nějak vysvětlila - když chcete někde v čr stavět, tak musíte požádat o vyjádření na ministerstvu obrany, jestli tam nemají nějakej zájem,problém,stavbu, nebo kus psí kosti, a když je všechno ok, tak vám to vyřídí a schválí. To schválení potom do ruky dostanu já a zapíšu to do evidenční knihy, tak, aby v tom byl přehled. Potom to dám do obálky, vypíšu adresu a oni to pošlou. Jednoduchý jak facka, sice jsem občas měla problém vyhledat v té žádosti o co přesně se jedná, protože lidi mají tendence hrozně okecávat. Ale jinak to bylo docela fajn, denně jsem dala asi 50 mailů, ruka mi upadávala, mimoto bylo všechno fajn.
dál bych se s vámi ráda podělila o můj menší failík, který se mi stal, protože kdyby tam v týhle story žádnej fail nebyl, tak bych o tom ani nepsala. :D
když jsem tam byla, tak tam opravovali silnice. a opravovali je tak, že podle mýho pohledu snad vytáhli celej ten chodník a položili tam novej :D takhle to pobral můj jednoduchej mozek, co s tím dělali doopravdy to fakt nevim :D
takže jednoho krásného dne jsem šla na oběd a ještě že mám tak skvělý reflexy, že jsem otevřela dveře a pode mnou díra, tak jsem rychle couvla a nějakej cigánskej dělník (to vůbec nemyslím rasisticky jasný.) tam zrovna pokládal takový to prkno, který bývá postavený na chodnících, když se někde něco opravuje, aby lidi mohli chodit.
fakt ted nevim jestli jsem to napsala tak aby se to dalo pochopili. já to číst tak to asi nechápu. :D
uplně jednoduše - bylo tam prkno místo chodníku. :D a já vycházím z těch dveří a ten cigán mi ho ještě nohou přidržel tak, aby se mi to pod nohama nezhouplo, a normálně jsem přes to přešla, ještě si pamatuju jak jsem mu děkovala a ted najednou nevím co se stalo ale ležim na zemi. :D
spadla jsem tak blbě, že jsem si narazila holeň, stehno, a kdybych neměla mikinu tak mám slušnou modřinu i na loktě a na zápěstí. Když si to vezmu zpětně, tak jsem ale zase tak blbě nespadla, mohla jsem spadnout hůř.
A jak jsem tam tak ležela na tý zemi, tak jediný, na co jsem v tu chvilku myslela, byly moje nejoblíbenější kalhoty, který jsem si koupila v Tunisu a který mám hrozně ráda, a šíleně jsem byla vystresovaná z toho, že jsem si je určitě roztrhla, protože s tim jakým způsobem jsem spadla a jak šíleně mě bolelo to stehno, tak jsem je určitě měla zničený.
pan dělník stál nade mnou a asi se mě chtěl dotknout,aby se přesvědčil, že jsem se nezabila,nebo že ty cukance který moje tělo vyvádělo nejsou poslední záchvěvy života,ale zdálo se mi že se jen bojí abych nezačala rasisticky vyšilovat a tak jen stál u mého těla jak vyděšenej svědek nad mrtvolou a já jen opakovala, že jsem v pořádku, a v duchu si neskutečně přála, abych měla ty svoje gaťky v pořádku.
Pak jsem si skákla na jídlo a šla jsem do kanceláře, kde jediný na co jsem myslela bylo to,jak hrozně chci domů a jen brečet. :D
tak taková byla moje praxe. :D
Nyní se můžeme vrátit k aktuálnímu víkendu, v neděli jsme měli jet do Tasova pro dveře.
abych to vysvětlila, kousek od Brna je taková malá vesnička, kam furt docela jezdím za kamarádama a tak, ted tam odjíždím zase tenhle víkend a konaly se tam i moje čarodky, ježíš já si tu omáčku okolo všeho fakt nemůžu odpustit všechno musím okecat :D ... takže je tam ta vesnička a my jsme tam měli u dědy a babičky nový dveře na auto. mezitím jsme se stavili v Brně, protože jsem si vymyslela, že chci udělat hlavu, takže jsme byli u tety v kadeřnictví, bylo to super, protože jsme se z mamčiné strany sešli jakoby nejbližší rodina, a já jsem si tam uvědomila, že mám fakt skvělou rodinu. a že by si to každej měl uvědomit.. :) ne nadarmo se říká friend,boyfriend,girlfriend, všechno končí na end, ale family končí na ily = i love you.
někdy je taky samozřejmě potřeba čas k nějakýmu tomu uvědomění, ale ve finále je fakt rodina to nejvíc co máme. Libor mi dokonce koupil burger. :D za což ho miluju protože já ten burger prostě žeru :D
jo a přiznávám to, kdyby mi ten burger nekoupil tak tak hezky nemluvím :D
dělám si prdel :D
takže mám teď krásný vlasy a třeba když se mi bude chtít tak vám sem dám fotku jaký to teď mám a ještě jsem si říkala, že bych v průběhu týdne mohla přidat i nějaký fotky z tý doby jak jsem tam byla na čarodějnice, protože tam ta krajina vypadá prostě skvěle a tak bych chtěla abyste to viděli. :)
takže mi udělali vlasy viděli jsme se celá rodina u tety v kadeřnictví :D pak jsme jeli do Tasova, kde jsme u terky vyzvedli vlek,protože předtim, než jsme odjížděli do Brna, tak jsme se v Tasově stavovali, tam jsme odložili vlek, pak jsme jeli do Brna, tam jsme jeli na ty moje vlasy,potom hodit domů alex a někdy v deset nebo snad v jedenáct jsme přijeli do tasova kde jsme ještě hodili domů kámošku vyzvedli jsme ten vlek jeli jsme k babičce a dědovi tam jsme to všechno naložili a jeli jsme domů, přijeli jsme asi ve tři ráno takže do školy jsem fakt nešla. :D Ještě mezitím jsem vám zapomněla říct že jsem mamku přesvědčila ať zastavíme a chvilku jsme v tasově koukaly na hvězdy, což bylo úžasný.
No a v pondělí jsem si šla nechat vyplatit ten los ale pak jsem se rozhodla, že ne, že si koupím další tři losy za pade. tak jsem šla domů, po mě hned přišel tatka, tak jsem mu nachystala jídlo, setřela jsem los a zjistila jsem že jsem vyhrála dalších stopadesát korun takže jsem šla do trafiky kde jsem si koupila zase losy a šla jsem domů a na té cestě dom mě napadlo to setřít tak jsem na půlce cesty to setřela a vyhrála jsem zase. :D juhu ! :D
tak letim do trafiky, kupuju losy, jdu domů, stírám, opět jsem vyhrála, takže zase letím do trafiky a takhle jsem lítala sem a tam asi hodinu. Losů jsem měla v ten den v ruce asi 20 s tím že jsem vždy vyhrála nějakou almužnu za kterou jsem si koupila další los a tak dále a tak podobně, můj poslední los byl asi úplně nejlepší, protože jsem vyhrála 400,což je asi 15 éček, což si asi umíte představit, že to je vody na dva pobyty v Tunisu :D. Za ty čtyři kila jsem si koupila ještě jeden los za padesát, ovšem nevyhrála jsem už nic, takže v ten den jsem měla několik výher z losů, a ještě jsem zůstala 350 korun v plusu. :D
Kde to vyděláš tyvole, 350 korun za hodinu a jen běháš sem a tam z trafiky a domů?! :D
No a poslední zážitek ze včerejšího dne, a pak už opravdu končím, slibuju :D
Jedu domů ze školy a já jsem strašně družná dívka, ale v buse, v metru, no prostě celkově v městské hromadné dopravě, mám z těch lidí ale takovou depku, jak je všechno tak hrozně tichý a cizí a nikdo s nikým nemluví že jsem vždycky celá vystresovaná a mám negativní myšlenky no šílený :D a jedu domů, sedím v buse a vedle mě seděla nějaká stará paní, byla jsem řekněme, lehce rozhozená, protože se na mě celou dobu dívala. Já jsem se bála tak jsem radši koukala z okna. :D
a najednou cítím jak mě něco hladí po rameni.
tak se otočím a paní : ,,you speak english?"
a ted já jen tvl no nene. tak já jen "little" a ona jestli jí můžu poradit jak se dostane do hotelu U zámečku.
A teď já začala uvažovat jak jí mám jako poradit, tak jsem jí řekla ať se mnou vyleze z toho autobusu, a jak jsem jí to říkala tak ona něco zakřičela přes celej ten autobus nějakým cizím jazykem :D hnedka na zastávce jsme vystoupili, za mnou a přede mnou se vybalil nějakej sněm staříčků asi o šesti lidech a já jsem začala na netu hledat kde to je, zjistila jsem, že to je v ulici, o které jsem možná někdy slyšela, nebo byla mi povědomá. Jak jsem hledala v tom mobilu, tak mi přišlo úsměvný, že mi dávali ty jejich rezervační papíry k mobilu, abych tam něco viděla. :D já mám ale v telefonu superjasný režim :D a tak to nepotřebuju ne?! :D:D no a jak jsem zjistila ten hotel tak jsem na netu našla číslo a normálně tam zavolala, řekla jim že mě odchytli nějací cizinci co u nich mají rezervaci a jestli by byla tak hodná a řekla mi, jak se k nim dostat. tak mi to řekla, já to pak nějak přetlumočila jim. Mezitím jsem zjistila, že to jsou francouzi, protože ta jedna paní na mě pořád mluvila v tom jejich jazyce a asi si myslela že jí rozumím, no jak mamka na dovolené,taky tam na všechny valí česky a myslí si že jí tam rozumí. :D No a jak jsem ji tak poslouchala tak jsem sem tam slyšela oui,to jejich francouzsky ,,ano" :D no a od toho jsem si odvodila odkud jsou. :D chytré jsem to děvče že, bystré :D :D
Pak jsem přišla domů,padla do postele a spala až do půlnoci. :D
no nic tak já se loučím, přeju hodně štěstí ve škole, už se nám to krátí. :) a sorry za tak dlouhej článek :D

Mějte se famfárově :*
 


Komentáře

1 Džejní Džejní | Web | 3. června 2016 v 14:47 | Reagovat

ako to ty robis, ze zazivas taketo usmevne veci? :D a ze vyhravas v stieracich losoch? mne sa podarilo raz vyhrat 20 eur a inak na to iba minam peniaze raz za cas. a vzdy mam taky pocit, ze ano, urcite sa mi tentokrat nieco podari vyhrat a vzdy tam nie je tych symbolov dostatocne vela. proste fail :D
ta tvoja prax neznie prilis zaujimavo, ale prezila si, tak to je podstatne :D
How to stay single si urcite chcem pozriet, ale do kina sa mi na to ist nechce :D takze si pockam, kym to bude pristupne na internete.
ked po mne chce niekto vysvetlit, ako sa ma niekam dostat, tak ak to nie je fakt ze za rohom, tak sa ani nepustam do vysvetlovania. ani ked dotycny hovori mojim jazykom. proste mam pocit, ze to neviem dobre podat a aj tak ten clovek nepochopi, co som mu chcela povedat :D

2 Hermione Hermione | Web | 9. července 2016 v 21:48 | Reagovat

Mně ty tvoje články prostě hrozně baví! :D Směju se a vůbec mi nevadí, že jsou tak dlouhý :D
Jinak já jsem byla hrozně dlouhou dobu mimo, jak sis asi mohla všimnout, ale byla bych ráda, kdyby sis mě nechala v sb:))

3 Elis Elis | Web | 10. července 2016 v 17:07 | Reagovat

Tak to tě chápu, už se mi to stalo, tak hlavně že si to dopsala... máš skvělý život, pořád se ti ději zajímavé věci a to je fajn není nic horšího než nuda... :-)

4 Miti Miti | E-mail | Web | 14. července 2016 v 0:03 | Reagovat

Koukám, že to máš perné :D Mimochodem, s těmi losy jsi měl fakt mega štěstí, to se ne každému povede :D A ti staříčkové museli být bezva, obdivuju tě, žes to zvládla, já bych asi vyplašeně řekla, že nemám tušení kde to je a mizel bych z busu, jak se znám :D A nevím jak ty, ale á mám na blogu nastavené automatické ukládání článků po minutě nebo jak se mi to uloží a když to takhle ztratím tak to mám v rozepsaných a jen tam třeba chybí poslední slovo nebo věta :)

5 Snapeova Snapeova | Web | 17. srpna 2016 v 14:36 | Reagovat

Jako dobrá příhoda s tím pádem, ale nedozvěděla jsem se, jestli teda ty gatě v pořádku byli nebo ne :D

A u těch důchodců jsem se nejvíc nasmála. O losech se ani nebudu vyjadřovat, docela bych to chtěla vidět. :D

6 WaclawR WaclawR | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:31 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na wseobarush.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

7 TomkoI TomkoI | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:16 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

8 Romi Romi | Web | 5. června 2017 v 21:02 | Reagovat

týjo tolik věcí :D se dělo a prožilas :) suprově napsané

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama